Yeni 2013 Bedelli Askerlik Şartları Neler Ücreti Ne Kadar?

Pazartesi, 24 Haziran 2013, 22:53 | Enson Haberler | 2 Yorumlar
by SanalX

2013 yeni bedelli askerlik şartları neler? 2013 bedelli askerlik yaş sınırı kaç? Dövizli askerlik ücreti ne kadar olacak? Geçen Yıl çıkan bedelli askerlik kanunu askerliğini bedelli yapmayı planlayanlar tarafından pek  tatmin edici bulunmamıştı. Bu nedenle hükümet ikinci bedelli askerlik yasası hazırladığını açıkladı. Yeni bedelli askerlikte ücretin düşürüleceği açıklandı. Düşürülecek bu ücretin miktarının 20 bin tl olacağı kulislerde konuşulmaktadır. Yeni 2013 bedelli askerlik yasası ne zaman çıkacak?

Geçen yıl çıkan bedelli askerlik yasasına en  büyük şikayet yaş sınırı ve ücretin yüksekliğine olmuştu. Bu nedenle hükümet şikayetleri dikkate alarak yeni bir bedelli askerlik yasa taslağı hazırladığını açıkladı. Hazırlanan taslakta yaş sınırının düşürülüp düşürülmeyeceği merak konusu.

2013 bedelli askerlik şartları

2013 bedelli askerlik şartları

Bu yıl çıkacak olan bedelli ne zamana hazır olur derseniz 10 gün içinde şartları ve ne zaman başvuruların başlanacağı hakkında hükümet yetkilileri tarafından bilgi verileceği açıklandı.  Geçen yıl çıkan bedelli askerlik  yasasında 31 aralık 1982 yılından büyükler sanalx.com  başvurabiliyordu. Bu son çıkacak bedelli askerlik yasasında yaş sınırının düşürüleceği ümit edilmektedir.

Son çıkan bedelli askerliğin ücreti 30 bin tl olarak belirlenmişti. 30000 tl tutarında ki bu miktar iki taksit halinde ödenebiliniyordu. Bu miktarın vatandaşlar tarafından yüksek olması nedeniyle geçen yıl başvurular çok düşük düzeyde kalmıştı. Bu nedenledir ki 2013 yılı içerisinde çıkacak olan bedelli askerlik yasasında bu bedel çok makul bir düzeye çekileceği ve başvuruların bir hayli yüksek olacağı tahmin edilmektedir.

2013 bedelli askerlik tasarısı yasalaştığı anda askerliğini yapmamış, bakaya kalmış, tecilli olanlar, sağlık nedeni ile erteletmiş olanlar, eğitim durumundan askere gitmemiş olanlar bu bedelli askerlik yasasından yararlanabileceklerdir.

2013 Bedelli askerlik ile ilgili tüm gelişmeleri sitemizden duyurmaya devam edeceğiz. Sizde merak ettiklerinizi konumuzun altında yorum alanından sorabilirsiniz. Bu 2013 yeni dövizli askerlik uygulamasından kimler faydalanabilecek, ücreti ne kadar olacak,bedelli askerlik başvuruları nasıl yapılacak gibi soruların yanıtını buradan takip edebilirsiniz.

Etiketler: , , ,

"Yeni 2013 Bedelli Askerlik Şartları Neler Ücreti Ne Kadar?" 2 Yorum Yapılmış.

  1. engin diyor ki:

    yaş sınırı nezaman açıklanır

  2. yasin çağlar diyor ki:

    Bedelli askerlik kesin cikacakmi

    ?

Cevap Yaz