Samsung Galaxy S4 Mini Özellikleri ve Fiyatı

Cumartesi, 13 Temmuz 2013, 16:01 | Teknoloji | 0 Yorum
by SanalX

Samsung galaxy rüzgarı esmeye devam ediyor. Samsung Galaxy S4 Mini Türkiye’de satışa başlamış. Hatta elektronik alışveriş sitesi bimeks internet sitesine koymuş  bile. Ucuz Samsung Galaxy S4 Mini nasıl alınır? Galaxy S4 Mini fiyatı 1200  tl olarak satılmaktadır. Galaxy S4 Miniözelliklerinden bahsedim Galaxy S3 Mini’den farkları nelerdir onlara değineceğiz. Yeni Galaxy S4 Mini’nin resimlerine de sitemizden bakabilirsiniz.

1200 tl den satışa çıkan Galaxy S4 Mini fiyatının önümüzde ki aylarda düşüşe geçeceğini tahmin etmekteyiz. Galaxy S4 Mini kardeşi olan Galaxy S3 Mini ile fiyat bakımında benzerlik göstermektedir. Özellik olarak baktığımızda Galaxy S4 Mini’nin genişletilmiş kapasitesi 64 gb kadar çıkabilmektedir. Galaxy S4 Mini rakip olarakda Sony Xperia SP ile kıyaslanmaktadır.

ucuz galaxy s4 mini özellikleri

ucuz galaxy s4 mini özellikleri

Genel olarak biz Galaxy S4 Mini ile Galaxy S3 Mini karşılaştırması yapmak istedik. Çünkü görünümleri arasında ve s3 tercih etmeyenler s4’yöneleceğinden ikisinin kıyaslanması daha uygun olacaktır. Galaxy S4 Mini, S3 den daha hızlı veri aktarımına sahiptir. S32’ten daha küçük olan S4 boyut olarak yüzde on daha az yer kaplıyor. Ram dediğimiz bellek S4 te 2 gbyte tam iki kat daha fazla. En önemli farkta kamera görüntüsünde olacak. Galaxy S4 Mini 8 mp çözünürlüğe sahip daha kaliteli fotoğraflar çekmeye imkan tanımaktadır.

Telefonları bir adım öne çıkaran özellik kuşkuşuz işlemcileri olacaktır. Galaxy S4 Mini işlemcisi Snapdragon 400 Dual-core s3 işlemcisinden yüzde 70 daha hızlı. zaten s3’e farkıda burada koyuyor. Birde ilginç olan s3’ten boyu olarak küçülen s4 ekran boyutu olarak s3 miniden daha büyük. Galaxy S3 Mini de olmayan 4G de S4 minide bulunuyor.

Sonuç olarak bütün kıstaslar altında Galaxy S4 Mini hem rakibi hemde kardeşi olan Galaxy S3 Mini’ye fark atıyor. Fakat ucuz Galaxy S4 Mini almak isteyenler biraz daha beklesin deriz. Her zaman teknolojik ürünler ilk çıktıklarında ki fiyatları aradan 3-5 ay geçtikten sonra bariz fiyat düşüşleri yaşanmaktadır.

samsung galaxy s4 mini kac para
Etiketler: , , ,

Cevap Yaz