2:38 pm - Pazartesi Ağustos 1, 2140

Ödemeli SMS Servisi Nedir Nasıl Kullanılır?

Cuma, 9 Ağustos 2013, 16:49 | Teknoloji | 0 Yorum
by SanalX

Ödemeli mesaj nasıl atılır? Yanlış okumadınız ödemeli çağrı servisi değil, ödemeli sms servisinden bahsediyoruz. Ödemeli mesaj servisi ile bundan böyle istediğiniz kişin numarasına ödemeli mesaj atabilirsiniz.

Ödemeli mesaj (sms) servisi şimdilik yalnızca vodafone’da bulunmaktadır. Türkcell ve avea’nın da yakın zamanda ödemeli mesaj gönderme hizmetine başlayacağı bildirildir. Ödemeli mesaj aynen ödemeli çağrı mantığında işlemektedir. Kontörü biten birisi istediği kişiye ödemeli olarak sms gönderecek eğer kişi kabul ederse mesajın ödemesi karşı tarafa ödettirilerek mesaj iletilecektir.

İnsanların iletişiminde sınır konulamayacağı üzerinden planlanan ödemeli sms servisi kontörü biten liseli gençler tarafından yoğun ilgi ile karşılanmaktadır. Ödemeli sms servisinden faturalı yada faturasız vodafone kullanıcıları yararlanabilecektir.

Ödemeli Mesaj Sms servisi nasıl kullanılır?
Telefonumuzun mesaj yazma bölümüne girerek önce mesajı göndermek istediğimiz vodafone numarasını yazıyoruz ardından bir boşluk bırakarak göndereceğimiz mesajı yazıyoruz. Yazdığımız sms’i 4988’e gönderiyoruz. Gönderdiğimiz mesaj, alıcısına kısa mesajla ödemeli mesaj aldığını ve kabul etmesi durumunda kendisine ulaştırılacağını bildiren bir sms gönderiliyor. Mesaj alıcısının ücreti ödemeyi kabul etmesi durumunda mesaj iletiliyor. Mesaj ücreti mesajı gönderen değilde alacı ödemiş oluyor. Ödemeli mesaj gönderme hizmetinin bedeli 60 krş üzerinden ücretlendirilmektedir. Bu ücretin diğer gsm operatörlerinin  bu servisi kullanmaya başlamasıyla düşeceği tahmin edilmektedir.

turkcell ödemeli mesaj nasıl atılır, avea ödemeli mesaj atma, turkcell ödemeli mesaj atma, ödemeli mesaj nasıl atılır
Etiketler: , , ,

Cevap Yaz