2:38 pm - Pazartesi Ağustos 1, 6957

Instagram Nedir Instagrama Nasıl Kaydolunur?

Pazar, 14 Ekim 2012, 15:51 | Genel | 3 Yorumlar
by SanalX

Instagram Nedir; kısaca bundan bahsedelim daha sonra nasıl kullanılır ve ınstagrama nasıl kaydolunur ona cevap verelim. Instagram ; iPhone, iPad , iPod Touch aletlerinde ve  2012 Nisan’da da  Android telefonlarda çekilen resimleri dijital filtre de kullanarak  sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı veren ücretsiz bir yazılımdır… Instagram başlarda bağımsız bir yazılılım iken; geleceğinin parlak olması ve kısa sürede kullanıcıların tam notunu almasıyla Instagramı 21 Nisan 2012 tarihinde Facebook, şirketi yaklaşık 1 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Instagram

Instagram proğramını Uygulama iTunes App Store ve Google Play online satış mağazalarında ücretsiz indirebilirsiniz. Instagram proğramını iTunes App Store veya Google Play’den ücretsiz indirdikten sonra kayıt ol yazısına basıp sırasıyla mail adresinizi, kullanıcı adınızı(nick), şifrenizi, telefon numaranızı (zorunlu değil) yazdıktan sonrada bir profil resmide yükledikten sonra proğram kullanıma hazır.

Yıldız görünümlü tuşa bastığınızda, Users ve Hashtags diye 2 kısım çıkacak karşınıza. Bunlardan Users olan kısmına arkadaşlarınızın ismini yazıp onları bulabilirsiniz.

Hashtag kısmı ise etiketli resimler bölümüdür. Mesela siz stadyumda bir resim çekiyorsunuz. Başına # koyarak, #stadyum yazarsanız o resmi etiketlemiş oluyorsunuz ve hashtagdeki arama kısmına #stadyum, #sanalx.com yazarsanız. Daha önce #stadyum şeklinde etiketlenen tüm fotoğraflar karşınıza çıkar.

Arama kısmından aradığımız kişiyi bulduk. Follow tuşuna basarak onun yayınladığı fotoğrafların anasayfamızda çıkmasını sağlayabiliriz,böylelikle onu Followlamış yani takip etmiş oluruz.

Kamera resmine basarsanız, kameranız açılır ve ister o an beğendiğiniz birşeyin fotoğrafını çekebilirsiniz, isterseniz de “Film Rulosu” bölümünden daha önce çektiğiniz bir resmi seçebilirsiniz.

Instagramın size sunduğu bu filtrelerle,rengiyşe oynayabilir,ışığını ayarlayabilir hatta istediğiniz kısımları bulanıklaştırabilirsiniz.

Eğer ev resmine yanı Anasayfa tuşuna basarsanız; followladığınız kişilerin yüklediği resimleri görürsünüz, hatta kendi resminizi bile.Tıpkı Facebook anasayfası gibi düşünebilirsiniz. Ancak sadece resim içeren versiyonunu. Aynı zamanda Like tuşuna basarak resmi beğenebilir, Comment tuşuna basarak da yorum yapabilirsiniz.

Baloncuk içerisindeki kalp tuşuna tıkladığınızda ise; Likeladığınız kişilerin Instagram üzerinden yaptıkları haraketleri görebiliyorsunuz. Kart tuşuna basarsanız kendi profiliniz önünüze çıkıyor.

yhs-ddc_bd, instagram nasıl açılır
Etiketler: , , , , , ,

"Instagram Nedir Instagrama Nasıl Kaydolunur?" 3 Yorum Yapılmış.

  1. Havva Koçak diyor ki:

    resimlerimi özgürce paylaştığım platform

  2. genç emre diyor ki:

    naber

  3. SALİH diyor ki:

    iyilik

Cevap Yaz