6:49 am - Çarşamba Temmuz 29, 2015

Halime Kökce Kimdir Hayatı Vikipedi

Pazartesi, 17 Haziran 2013, 17:09 | Biyografi | 0 Yorum
by SanalX

Halime Kökce kimdir? Halime Kökce kaç yaşında? Halime Kökce nerelidir? Halime Kökce Star gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.  Halime Kökce 1974 yılında Rize’nin şirin köyü Raşot’ta dünyaya gelmiştir. Yani Halime hanım tam bir laz kızıdır. Kökce ortaokul ve liseyi İstanbul da tamamladığından İstanbulu’da çok iyi tanımaktadır. Halime kökce çevresinde muhafazakar yapısı ile tanınmaktadır. Halime hanım evli mi?

halime kökce yazıları

halime kökce yazıları

Kökce, evli ve iki çocuk annesidir. Halime Kökce düşünenşlerin aksine Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyet tezinin konusu ise  “Bir Sivil İtaatsizlik Örneği Olarak Başörtüsü Eylemleri”dir. Yüksek lisans için başvurduğu  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde başladığı yüksek lisans eğitimini başörtüsü yasağı dolayısıyla gecikmeli olarak onbir yılda tamamlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden de başarılı bir tez olan  “Two Transformative Actors of Turkish Politics: Justice and Development Party and Kurds” başlıklı teziyle mezun oldu. Gazetecilik mesleğine öğrencilik yıllarında Aksiyon Dergisinde başlamıştır.

Bazı nedenlerden dolayı bir yıl süre ile bir kolejde felsefe grubu dersleri öğretmenliği yaptı. Daha sonra gerçek mesleği olan gazeteciliğe  Gerçek Hayat Dergisi ile birlikte yeniden başladı. Halime Kökce şuanda Star Gazetesinin fikir eki Açık Görüş’ün editörlüğünü yürütmektedir.

halime kökçe, halime kökçe kimdir, halime kökçe vikipedi, halime gokce
Etiketler: , , , ,

Cevap Yaz