Alper Saldıran Kimdir Hayatı Vikipedi Biyografisi

Cuma, 23 Ağustos 2013, 12:54 | Biyografi | 2 Yorumlar
by SanalX

Alper Saldıran Kimdir? Yakışıklı ve aşk dizi ve filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu Alper Saldıranı tanımaya çalışacağız. Alper Saldıran son zamanlarda TRT ekranlarında bizlerle buluşan ”beni böyle sev” adlı dizide kaliteli oyunculuğu ile ön plana çıkmaktadır.

Alper Saldıran, 1984 yılında İstanbulda dünyaya gözlerini açmıştır. Doğduğundan bu tarafa dans ve oyunculukla arasının iyi olacağını bebekliğinde yaptığı hareketlerle aile bireylerine göstermiş birisidir. Annesinin uyutmak için söylediği ninnileere bile ritim tutarak dans etmiş bir oyuncudur Alper Saldıran. Lise yıllarında ve üniversitede Turizimci olmaya karar vermiş fakat bakmış ki turizm sektörü kendisine göre değil oradan oyunculuğa terfi etmiştir.

Alper Saldıran Kimdir Hayatı Vikipedi Biyografisi resimleri

Alper Saldıran Kimdir Hayatı Vikipedi Biyografisi resimleri

Alper Saldıran trizm bölümünü Marmara üniversitesinde okuyorken bu bölümü bırakmış Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümüne kayıt yaptırmıştır. Üniversite öğrencisi iken sürekli çeşitli oyunlarda rol almıştır. Özellikle yurtdışı turlarında oyunlarını sergilemiştir. En sevdiği ülkelerden birisi de Mısır’mış.  Yeditepe üniden mezun olduktan sonra televizyonculuk sektörüne adım atmıştır.

Alper Saldıran, tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra “Yerden Yüksek” dizisinde Feyyaz,  “Anadolu Kartalları” filminde Fatih Karakuş ve “Sağ Salim” adlı filmde Recai rollerine hayat vermiştir.  En çok sevilen karakterini de TRT ekranlarında oynayan Beni Böyle Sev adlı dizisinde  Ömer karakterini canlandırmaktadır. Beni böyle sev dizisinde sevgilisini canlandıran başarılı oyuncu Zeynep Çamcı olmuştur. Gerçek Hayatta Alper Saldıra’nın sevgilisi var mı yokmu henüz bilinmiyor.

Alper Saldıran’nın boyu 1,74 cm olarak, Alper Saldıran’nın kilosu ise 72 kg olarak bilinmektedir. Alperin göz rengi yeşilken, saç rengi kumral renktedir. Alper Saldıran çok sayıda reklam filmindede oynamıştır bunlardan bazıları şöyledir; Kent, Coca-Cola, Nescafe, Anadolu Sigorta, Vodafone, Bosch…

alper saldiran biyografi, alper saldıranın hayatı, alper saldıran kimdir, alper saldıran hayatı
Etiketler: , , , , ,

"Alper Saldıran Kimdir Hayatı Vikipedi Biyografisi" 2 Yorum Yapılmış.

  1. Zeynep Nur diyor ki:

    Alper Saldıran gerçektende üstün başarılı bir oyuncu. Ben de oyuncu olmak istiyorum. Şu anda arkadaşlarımın ve dostlarımın isteği bu işi yapmam için büyük. Ancak önümde çok yol var. Ben 2001 yılında İstanbul’da doğdum. Yani şimdi 7. sınıftayım. Keşke imkanım olsada oyuncu olabilsem. Yardım ederseniz sevinirim…

Cevap Yaz