wholesale nba jerseys nhl jerseys cheap cheap nfl nike jerseys carolina panthers jerseys cheap cheap baseball jersey cheap nfl jerseys cheap nfl football jerseys cheap seahawks jerseys cheap hotels in jersey city cheap softball jerseys

Acve Peygamber Hurmasının Faydaları Nelerdir?

admin

Acve hurması nedir diğer hurmalardan farkı nedir? Acve hurmasının kilosu kaç para? Acve hurması ramazanın gelmesiyle tezgahlarda ki yerini almış bulunmaktadır. Acve hurmasının diğer hurmalardan farkı peygamber hurması olmasında gizlidir. Hal böyle olunca acve hurmasının kilosuda diğer hurmalardan farklı olmaktadır. Acve hurmasının faydaları nelerdir?

acve hurmasının faydaları

Acve hurmasının hikayesi şöyle rivayet edilmektedir. Peygamber efendimiz medinede gezerken bir köle rastladı. Köle peygamber efendimize sahibinin kendisini özgür bırakması karşılığında çöl olan sahibinin bağ ve bahçesini yeşillendirmesini, ağaç dikmesini istemiştir. Köleninin bu durumu peygamber efendimize aktarmasından sonra peygamberimiz HZ. Muhammed SAV. eline bir çekirdek alarak mübarek tükrüğü ile ıslattığı çekirdeği toprağa dikiyor. Kısa süre içersinde çöl olan topraklar yeşeriyor ve ağaçlar büyüyor. Bu yetişen ağaçlarda ACVE HURMASI dediğimiz peygamber hurmaları yetişmiştir. Acve hurmasu hem bir kölenin azad edilmesine vesile olmuştur hemde faydasıyla insanlara şifa dağıtmaya devam etmektedir.

Acve hurması diğer hurmalardan lezzetiyle de rahatlıkla ayırt edilebilmektedir. Acve hurması diğer hurmalardan daha tatlı ve faydalıdır. Acve hurması daha koyu renkli görünmektedir. Biraz daha oval şekillidir acve hurması. Acve hurmasının faydalarıda saymakla bitmiyor. Diğer hurmalardan çok daha fazla faydası olan acve hurmasının faydalarından bazıları şöyledir.

Acve Hurması, özellikle insanın ilk dünyaya geldiği an olan doğum anında anne adayına kolay doğum için bulunmaz bir nimettir. Doğum yapacak anne adayları doğumdan önce ki iki üç hafta yemeleri durumunda hem doğumları kolay olmaktadır hemde doğum sonrasında ki ağrıları büyük oranda yok etmektedir.

  • Karaciğeri destekleyici B ve D vitaminlerini bulundurduğundan sarılık hastalığına yakalanmaları en aza indirmektedir.
  • Kısırlık sorunu olanların kullanması durumunda çok büyük yararlar sağlamaktadır. İçinde barındırdığı fosfor maddesi ile sorunun oluşumunu engeller.
  • Gözler içinde çok faydalıdır. İçerdiği A vitamini ile gözlerin güçlenmesine katkı sağlamaktadır. Ancak ağrılı olan gözlerde kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde göz ağrısının daha da artmasına neden olmaktadır.
  • Muhtevası bakımından ( fosfor, potasyum ) bebeklerin gelişiminde ve damar sertliği olanlarda kolestrol sorunu yaşayanlar acve hurması tüketmesi halinde sorunları nihayetlenmektedir.
  • Acve hurması çekirdeklerinden kahve yapılabilmektedir. Yapılan kahve sinirleri yatıştırırken insana dinginlik verir.
  • Acve Hurması’ nın içeriğinde Potasyum, fosfor, demir, B1, B2, A, C vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, protitin, sodyum bulunmaktadır.
  • Kanse ve ishali önlediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Sigara kullananlar için önerilmektedir. Nedeni ise balgam söktürücü özelliği bulunmaktadır.

2016 yılı ramazan ayı itibari ile acve peygamber hurmasının kilogram fiyatı 120 TL olarak satılmaktadır.

acve hurması, acve hurmasının faydaları, acve hurması faydaları, acve hurmaaı nedir

Sosyal Ağlarda Paylaş

BENZER KONULARIM

{admin}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir