2013 Kpss Sınav Soru ve Cevapları Pdf indir

Salı, 2 Temmuz 2013, 21:44 | Eğitim Haber | 0 Yorum
by SanalX

2013 kpss sınav soru ve cevapları pdf formatında indirin. 2013 kpss sınav soruları zor mu kolay mı? 2013 kpss sınavı 6-7 temmuz tarihleri arasında yapılacak. 2013 kpss sınavı sadece öğretmenlik alımları ve kamuda ki A kadro (müfettişlik,denetmenlik, uzmanlık vb.) memurlukların alımı için yapılacaktır.

Bazı takipçilerimiz 2013 kpss puanı ile düz memurluk denen B kadro (sgk memurluğu, nüfus memuru vb.) memurluklara başvurabileceklerini düşünmektedir.  Fakat tek yıllarda yapılan kpss puanları ile düz memurluk alımları yapılmamaktadır. 2013 kpss sınav soruları yayınlanacak mı?

Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenecek Kamu Personeli Seçme Sınavı 6-7 Temmuz 2013tarihinde yapılacak. 6 Temmuz cumartesi günü Genel Kültür (60 soru) – Genel Yetenek (60 soru) Testi yapılacaktır 120 dakika sürecektir. Cumartesi öğleden sonra ise Öğretmen adayları için test gerçekleştirilecektir 100 dakika sürecektir. Pazar sabah 40’ar soruluk Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye ve Muhasebe testleri, sanalx.com Pazar öğleden sonra da yine 40’ar soruluk Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi ile Uluslararası İlişkiler konularına ilişkin testler uygulanacak olup 210 dakika sürecektir.

Öğretmen atamalarında uygulanacak yeni sistem sınavı olan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı bulunarak, zorunlu olmak şartıyla tek oturumda 14 Temmuz 2013’te yapılacaktır.

2013 kpss sınavının diğer yıllardan farkı soru formatında yapılacak değişiklikler olacaktır. Ösym’nin yeni kpss sınav formatının nasıl olacağını 2013 kpss sınav sorularının yayınlanmasından sonra öğrenebileceğiz. 2013 Kpss sınav sorularının bu yıl yayınlanıp yayınlanmayacağıda kesin değildir.

2013 kpss sinav sorulari ve cevapları indir pdf

2013 kpss sinav sorulari ve cevapları indir pdf

Ösym’nin yapacağı sınav sorularının ve cevapların yayınlanmaması için kanun teklifi şuanda mecliste. Düzenleme, Plan ve Bütçe Komisyonunundan geçmiş durumda. Ösym yaptığı sınavların (kpss, lys, yds, ales) soru ve cevaplarını açıklamama nedeni olarak soru üretmede sıkıntı yaşadığını ve soruların aynı formatta olduğundan yayınlamak istememektedir.

2013 KPSS sınav soru ve cevaplarının yayınlanıp yayınlanmayacağını sınav sonrasında bekleyip göreceğiz. Eğer mecliste bekleyen tasarı yasalaşırsa yayınlanmayacağı kesinleşecektir.

2013 kpss A grubu ve Öğretmenlik sınav soru ve cevaplarını ilk önce sitemizde bulabileceksiniz. Sınav sonrasında sınav sorularını aşağıda bulunan  yorum alanında yazıp paylaşabilirsiniz. 2013 kpss sınav sorularının kolay mı, zor mu değerlendirmesini yorum kısmından yapabilirsiniz.

2013 KPSS Sınav Soru ve Cevapları İndir!!!

Etiketler: , , , , , ,

Cevap Yaz