2013 2014 Açıköğretim Fakültesi AÖF Bütünleme Sınavı Yapılacak Mı?

Pazar, 18 Ağustos 2013, 20:03 | Eğitim Haber | 0 Yorum
by SanalX

Yeni ders geçme sistemine geçen Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bütünleme sınavları yapılacak mı? AÖF bütünleme sınavlarının yeniden yapılması için AÖF öğrencilerinin açlık grevi yapılacağı söylenmektedir. Açıköğretim fakültesinde bütünleme sınavının gelip gelmeyeceği hakkında son haberleri paylaşmak istedik.

Açıköğretim fakültesinde lisans okuyan öğrenciler geçen sene getirilen kredili sistem ile kaldırılan bütünleme sınavının yeniden uygulamaya konulması için sürekli girişimde bulunmaktadırlar. Bütünleme sınavları kalınan dersler için son bir şans olarak değerlendirilmekteydi. AÖF’sinin yeni geçtiği kredili sistem ile öğrencilerin başarısız oldukları dersleri geçmek için yıl sonunda yapılan bütünleme sınavını kalırmıştı.

Ek sınav hakkı için sosyal paylaşım sitesi olan facebook ve twitter da örgütlenen açıköğretim öğrencileri bütünleme sınavının geri gelmemesi durumunda açlık grevi yapacaklarını belirtmekteler.

Bütünleme sınavının açıköğretim fakültesinde geri gelip gelmeyeceği konusuna en son haberler Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Dekanı Prof. Dr. Kerim Banar, kredili sistemde bütünleme sınavlarının yapılmasının imkansız olduğunu ve bundan sonra bütünleme sınavının yapılmayacağını belitrmişti.

Açıköğretim de okuyan lisans öğrencilerinin bütünleme sınavının yeniden yapılması için ne yapacaklarını bekleyip göreceğiz. Bütünleme sınavının geri gelmesi durumunda 2014 açıköğretim final sınavlarından sonra yapılacağı tahmin edilmekte.

Etiketler: , , ,

Cevap Yaz